Kiralama Koşulları

MADDE-1 : SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI
En az ("2") yıl ve geçerli sürücü belgesine sahip ("21") yaşındaki kişiler araç kiralayabilirler. 

MADDE-2 : KREDİ KARTI TEMİNATI
Araç kiralayacak "kişinin" geçerli ve kullanıma açık bir "kredi kartı" sahibi olması zorunludur. 

MADDE-3 : KİRALAMA SÜRESİ
Araçlarımız için en az kiralama süresi ("24") saattir. 
Araçlarımız için uzun süreli kiralama süresi ("30") gündür.
Uzun dönem araç kiralama koşul ve fiyatları için "kiralama yetkilimiz" ile irtibata geçiniz. 

MADDE-4 : FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlarımıza "Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko)", "Hırsızlık sigortası", dahildir. "Akaryakıt", "ferdi kaza sigortası" ile "Tek Yön" ücreti ile "Teslim etme / Teslim alma ücreti" ile "bebek koltuğu" fiyatı ayrıca hesaplanır. Araçlarımızın müşteriye teslimi "boş depo" ile yapılır. 

MADDE-5 : TEK YÖN KİRALAMA ÜCRETLERİ
Aracın "çıkış ofisinden" başka bir noktaya iadesi durumunda "kira süresi" gözetilmeksizin "Tek-Yön" ücreti uygulanır. Tek Yön ücreti "KM" bazında hesaplama yapılarak belirlenir. 
"Not: Havaalanı ve Otogar teslimleri ücretsizdir." 

MADDE-6 : İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracı kiralayan şahıs dışındaki "kişi" yada "kişilerce" kullanılabilmesi için ; ilave sürücülere ait "Sürücü Belgesi" bilgilerinin ücret karşılığında olmak üzere, "Kira sözleşmesinin" üzerinde bize belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde durumun belirlenmesi "ve/veya" herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan ("kişi / kişiler") , ayrı ayrı ve "müştereken" sorumlu tutulurlar. 

MADDE-7 : TESLİM GECİKMELERİ
Aracın bize tesliminde "1" saate kadar olan gecikmelerde; sözleşmeye uygulanan "günlük" kira fiyatının "1/4" ü, "2" saati aşan gecikmelerde "1 günlük" kira fiyatı alınır. 

MADDE-8 : ÖDEME
Kiralamanın toplam ödeme tutarı "kira sözleşmesinin" başlangıcında "Nakit" veya "Kredi Kartı" ile tahsil edilir. 

MADDE-9 : TRAFİK CEZALARI
Trafik kurallarına/yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza "kiracıya" aittir. 

MADDE-10 : YURTDIŞINDAN ARAÇ KİRALAMA
Yurtdışından "araç kiralamalarına" ilişkin rezervasyon talepleriniz için +90 (232) 284 0 770 veya +90 506 665 38 18 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi edinebilir ve aracınızı teslim alabilirsiniz. 

MADDE-10 : KASKONUN GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN
Herhangi bir "kaza" veya "aracın çalınması" durumunda, aracın "kaza" mahallinden (olay yerinden) hareket ettirilmeksizin en yakın "polis" veya "jandarma karakoluna" başvurularak, "kaza", "hırsızlık" ve "alkol" raporlarının alınması gerekmektedir. Aksi takdirde size sunulan tüm sigortalar "geçersiz" sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.ncü (üçüncü) şahıslara verilen maddi manevi kayıpları da içermek üzere "kiracıdan" tahsil edilir. 

DİKKAT !!
Aşağıda "yazılı" olarak belirtilen hallerde, ("Sigortadan Yararlandırma Teminatı") geçersiz olacak ve veya oluşacak zararlar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

EK-1: Aracın "kira kontratı" üzerinde ismi yazılı "kişilerden" başkasına kullandırılması,

EK-2: Aracın "normal kullanım koşulları dışında kullanılması" ("aracın yüksek motor harareti ile kullanılması", "kötü yol şartlarında ("ve/veya") patlak lastik üzerinde sürülmesi" ve "araca yanlış yakıt doldurulması" ve benzeri diğer durumlar),

EK-3: Aracın "trafik kuralları" dışında kullanılması ("yasal hız sınırlarının aşılması" ile "kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller"), - Aracın "alkol" veya "uyuşturucu" madde etkisi altında kullanılması,

EK-4: Araçta taşınan bir yükün "hasara" veya "kazaya" sebep olması,

EK-5: Aracın "dikkatsiz" ve tedbir alınmaksızın kullanılması ("yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması" ile "öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar"),

EK-6: Meydana gelmiş bir "kazanın" veya "çalınma" durumunun anında müşteriye verilecek olan "irtibat telefonlarına" bildirilmemesi, aracın kaza yerinde "terk edilmesi" durumunda ("doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç"),

EK-7: Meydana gelen bir kaza ile ilgili makamlardan "48" saat içerisinde gerekli raporların ("trafik ve alkol raporu") alınmaması,

EK-8: Aracın çalınması durumunda "orijinal" anahtarının teslim edilememesi,

EK-9: Onay alınmaksızın ve "kira süresinin" bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,

EK-10: Aracın içerisinde taşınan ""yüklerden"" ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,

EK-11: 3. şahıslara verilen hasardan oluşabilecek tüm "maddi tazminat tutarları" ile "mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı" kapsamında teminat altına alınmıştır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için "müşteri" kendisi sorumludur.

565px
Android Uygulamamız Yayında...

 

 

QR Kodu Okutarak Android Uygulamamızı İndirebilirsiniz...